Yazının Kategorisi

Girişimci Yöneticiler İçin En Etkili 12 iPad Uygulaması

Sizlere işlerinizi verimli hale getirebileceğiniz ve özellikle kendim kullandığım iPad uygulamalarını listeliyorum ve kısaca nasıl kullanabileceğinizi anlatıyorum. Sözü fazla uzatmadan hemen başlayalım. Burada e posta, sosyal medya, internette gezinme ve fotoğraf vb. uygulamalarına yer vermedim. Yalnızca verimli iş tasarımı ve yönetimine yönelik uygulamalara yer veriyorum.
1. ThinkBook
Mükemmel bir proje ve iş yönetim yazılımı. Farklı bir yaklaşımla tasarlanmış. Özellikle aynı anda çok fazla iş yönetenler için ideal. Benim elim ayağım oldu, öneriyorum.
2. PhoneDrive
PC’deki dosyaları iPad ’in içerisine yüklemenin en kolay yolu. iPad ’i USB disk gibi kullanan bir sürü yazılım var, pek çoğunu denedim ve PhoneDrive’dan çok memnunum. Tüm dokümanlar, dosyalar, videolar aklınıza ne gelirse sorunsuz aktarıp kullanabiliyorsunuz.
3. iThoughtsHD
Modelleme, görsel düşünme ve iş süreçlerini tasarlamak gibi aklınıza gelen pek çok konuda kullanabilirsiniz. Ben artık her şeyi önce iThoughts ile tasarlıyorum.
4. Keynote
Sunum yapmadan olmaz tabii ki. Ancak PPT dosyalarınızı kolayca Keynote’a sorunsuz aktarmak için PhoneDrive kullanabilirsiniz. Mükemmel bir şekilde dönüştürüyor. PPT lerinizi PhoneDrive’a atıp sonra Keynote ile aç diyorsunuz ve sunumlarınız Keynote’a sorunsuz bir şekilde aktarılıyor.
5. GoodReader
En iyi okuyucu diyebilirim. Tüm PDF, Word vb. dosyaları okurken üzerinde not almak, işaretlemek vb. konularda mükemmel. Sonra da aldığınız notları kaydedip paylaşabiliyorsunuz. Buna diğer bir seçenek olarak uPAD ’i de öneriyorum.
6. Business Model Toolbox
İş modellemesini burada artık işin içine finansal verileri de alarak yapıyoruz. Mükemmel simülasyonlar oluşturuyoruz. Bir işin tutup tutmayacağını görebiliyoruz. Yazılımı üreten firmanın bir kitabı da bulunuyor, hatta bu kitap Türkçe olarak da piyasaya sürüldü.
7. Sketchy
Her ne kadar benim yaptığım iş alanına çok giriyor olsa da sonradan düşündüm ki, yapılan her işte web sitesi tasarımı önemli. İşte Sketchy ile web sitenizi kolayca modelleyebiliyorsunuz. Sonra bizlere brief verirken büyük kolaylık oluyor tabii.
8. MobileRSS
RSS çok fazla kullanılmıyor ama bence çok önemli, bu yazılımla sıkça ziyaret ettiğiniz sitelerle ilgili eklenen içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. RSS alışkanlığı kazanmanız bence önemli, mutlaka deneyin. Örneğin benim Blog’u izlemeye alabilirsiniz, böylece yeni bir yazı eklendiğinde anında haberiniz olabilir. Diğer bir uygulama seçeneği olarak “Push” u da kullanabilirsiniz.
9. Pages
Ne işim var benim tasarımla diyebilirsiniz, ama demeyin. Mükemmel tasarımlarla poster, broşür, reklam vb. her şeyi tasarlayabiliyorsunuz. Ama tek başına yetmiyor, yanında mutlaka Design for Pages’i de öneriyorum. Böylece fikirlerinizi mükemmel bir şekilde görsel hale getirebilirsiniz. Phoster, Inspiration Set ile de genişletebilirsiniz.
10. ActionLists
Proje ve işleri listeleyerek izleyebileceğiniz bir yazılım. Thinkbook ‘u iş için bunu da özel işler için kullanabilirsiniz. Böylece her şey birbirine karışmaz.
11. Paraliz Online
Bu güne kadar gördüğüm en basit para yönetimi yazılımı. O kadar basit ve etkili tasarlanmış ki, bir şirketin bile finansal verilerini analiz edebilirsiniz. Özet olarak girilecek verilerle borçlar, alacaklar, nereye ne gidiyor her şey elinizin altında.
12. Eğitim, Kitap ve Dergi
Buraya hemen hızla birkaç uygulama öneriyorum. Eğitimler için tabii ki hızlı eğitimi önereceğim. E-kitap okumak için iBooks tartışmasız çok iyi, dergi olarak da Turkcell Dergilik çok iyi iş görüyor.
Evet, şimdilik benden bu kadar, umarım yararlı olur, en son aşama biraz reklam gibi oldu ama inanın her iki uygulamadan da ben kişisel olarak bolca yararlanıyorum. Web üzerinden eğitim almaya zaman yok, ama iPhone ile hızlı eğitimi kullanarak boşluk bulduğum zamanlarda eğitim alıyorum.
Yararlı olması dileğiyle, herkese sevgiler.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin