Yazının Kategorisi

Güzel Sözler ‘in Hayatımızdaki Önemini Keşfedin, Özenle Seçilmiş Arşivi İndirin
İlkokuldayken babamın hediye ettiği eski daktilo ile ne yazsam acaba diye düşünürdüm. Tabi o dönemde bilgisayar falan yok. TÜBİTAK tarafından yayınlanan bilim ve teknik dergilerini keyifle okuyorum. Dergilerin içerisinde çok sevdiğim bir özellik vardı; sayfaların arasına serpiştirilmiş güzel sözler. Bunlar okumaya daha da keyif katıyordu. Beğendiklerimi ne yapsam düşüncesi ve eski daktiloyu kullanabilme isteği birleşince, özenle seçilmiş 25 yılın birikimi bir arşiv ortaya çıkıverdi. Bu zamana kadar geldi. Ara sıra bunları okumak güç verdi, stratejik düşünmeyi öğretti, düşündürdü ve beni geliştirdi.

İşte o gün bu gündür güzel sözleri seçerek biriktiririm. Bu sözler insanın kişiliğini bence inanılmaz ölçüde geliştiriyor. Sözlerin gücünü her zaman kullandım. Çalışanlarımı motive ederken, çocuklarımı yetiştirirken, sıkıntıya düştüğümde danışmak için hep bu sözleri kullandım. Yazı yazarken, konuşma hazırlarken, eğitim tasarlarken, sunum hazırlarken hep bana yardımcı oldular. Sayıları da giderek arttı ve erişim de zorlaştı, şöyle elimin altında olsalar, konulara, söz sahiplerine veya kelimelere göre arayabilsem istedim.
Tabii ki ilk baktığım iPhone uygulamaları oldu, ama aradığımı bir türlü bulamadım, özenle derlenmiş içerikleri, kullanışlı güzel tasarlanmış bir uygulama ile sunabilen yoktu. Ben de aldım elime sazımı :), toplantılar, derlemeler ve 1 aylık heyecanlı bir çalışma sonucunda 5 kişilik bir ekibin emeği derken benim için çok değerli olan bu güzel ve anlamlı sözleri bir iPhone uygulamasında heyecanla yayınladık.
Sonuç; ana kategorimiz olan referans kategorisinde yayınlandığı 3. günde en iyi ücretsiz uygulamalarda ilk 20’ye yerleştik.
Ama bu sonucun ötesinde artık bu güzel sözlerin hepsi elimin altında ve erişimi de çok kolay. Kendim için yaptığım bu uygulamayı sizlerle de paylaşıyorum. Amacım ücretli sürümden elde ettiğim gelirleri uygulamayı sürekli geliştirmek için kullanmak, çünkü bu kadar basit bir uygulamada bile yapılacak o kadar çok fikir var ki, size anlatamam. Ama tüm paramı yazılımcı arkadaşlarıma harcamak yerine birazını da sizlerden fonlayabilirim diye düşünüyorum.
Yardımlarınız ve desteğiniz dileğiyle. İndirmek için tıklayın.
Umarım “Güzel Sözler” uygulaması her zaman elinizin altında olarak sizi ve çevrenizi sürekli geliştirir.
Güzel Sözler uygulaması dünyaya yön veren kişilerin, binlerce yıllık insanlık tarihinde öne çıkan düşünür ve bilgelerin bize miras olarak bıraktıkları düşünce ve fikirlerle harmanlandı. Özellikle yöneticilerin çalışanlarını motive edebilmesi için ve konuşma yaparken etkili sözlere hızla erişebilmeleri için tasarlandı. Bu doğrultuda konulara göre veya içerisinde geçen sözcüklere göre kolayca arama yapabilir ve ilgili söze erişebilirsiniz. Bazı konuşmalara veya toplantılara hazırlık yapabilmeniz açısından ilgilendiğiniz sözleri favorilere ekleyebilirsiniz.
Sözleri bir araya getirirken erişim kolaylığı açısından ansiklopedi yöntemini kullandık. Ardından her kategoriyi kendi içerisinde ele alarak; Bernard Shaw’dan Dostoyevski’ye, Konfiçyus’tan Mevlana’ya kadar yüzlerce değerli kişinin acı, aşk, mutluluk vb. konularda söylediği güzel sözleri derledik ve uygulama içerisine yerleştirdik.
Uygulama aynen bir dergi mantığında her ay yeni eklenen ve seçilen sözlerle güncellenecek. Çünkü günümüze yönelik söylenen pek çok yeni söz var, geçmişi arşivledik ama günümüze ait sözlerin de sunulması bizce çok önemli. Ayrıca sizlerden gelen sözlerle de içerik desteklenecek.
Büyük bir titizlikle hazırlanan bu uygulama içeriğinde bulunan güzel sözler, tam anlamıyla bir başucu kaynağı niteliğinde derlendi. Uygulama sizler için bence kişisel gelişim açısından da oldukça büyük bir değer sunuyor.

  • 2.000’den fazla özenle seçilmiş güzel söz,
  • Arama ile hızlı ve kolay erişim,
  • Konulardan güzel sözlere erişebilme,
  • Söz sahibi kişilerden sözlere erişebilme,
  • Favorilerim listesi oluşturabilme,
  • Kendi sözlerinizi oluşturabilme,
  • SMS ile paylaşma,
  • E-posta ile paylaşma,
  • Sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilme,
  • İnternet bağlantısı olmadan çalışabilme,

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin