Yazının Kategorisi

Hayatımda İzlediğim En İyi Film; Barfi! Mutlaka İzleyin…

Gece gündüz gezi parkıyla yatıp kalkmaya çok azcık ara verelim, sosyal medyayı da kapatalım ve ne zamandır yapamadığımız keyifli bir film izleme eylemini araya alalım diye öneriyorum ve başlıyorum.
Başlık ne kadar iddialı değil mi? Sıkça film önermiyorum. Aslında çok film izliyor olmama rağmen gerçekten iz bırakıcı filme rastlayabilmek oldukça zor. Daha önce 3 aptalı önermiştim, o da bir Hint filmiydi, Barfi de bir Hint filmi. Acaba bu bir rastlantı mı? Gerçekten Hint sineması bu kadar iyi olabilir mi? Veya ben mi bu kadar geç keşfettim. O komik dans sahneleriyle belleklerimize kazınan Hint filmleri bence sinemanın en iyi örneklerini bizlere sunuyor. Bu benim için bir paradigma değişikliği oldu, artık Hint filmleri avcısı haline geldim diyebilirim
Evet, bu kısa girişten sonra, neden Barfi? Üstelik 2.5 saat, basit bir komedi filmi diye yatmama 1 saat kala DVD oynatıcıya yerleştirdiğim disk, o gece beni uykusuz bıraktı, sonrasında 2-3 gün filmle ilgili düşünceler ve izlediğim sahneleri tekrar izleme özlemi. Sıkılmadan bu sefer paylaşarak tekrar izlemek. Hele o kavga sahnesi, gerçekten inanılmaz.
Özetle muhteşem bir film. Stiliyle Fransız filmlerini anımsatıyor ama değil, oyunculardaki şirinlik, düzeyli bir mizah, romantizm, senaryodaki akıcılık, olağanüstü görüntüler, o müziklerin güzelliği, daha ne anlatayım ki. En iyi Hint filmleri sıralamasında şu anda birinciliğe yerleşmiş. Mutlu sahneleriyle bolca göz yaşartıyor, dudak ısırtıyor, ağlatıyor, içinizdeki coşkuyu harekete geçiriyor.
Söylenecek söz yok, hiç durmayın, hemen izleyin. Fragmanın linki…
Sevgilerimle.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin