Yazının Kategorisi

Ofisinizde Etkili Bir Ekip Ruhu Geliştirmenin 10 Yolu

Mutlu bir ofis, üretken bir ofistir. Aşağıdaki kurallara uyarsanız, ofisinizdeki tüm çalışanlarınız daha neşeli, daha üretken ve mutlu olacaklardır.

  1. Çalışanlarınızı, çok zorunlu haller dışında mesaiye çağırmayın ve tatilde rahat bırakın. Çalışanlarınızın sizden nefret etmelerini sağlamanın en garantili yolu onların kişisel zamanlarını zorunlu olmayan işler için işgal etmektir. Gerçekten zorunlu bir durum yoksa iş dışındaki zamanın iş dışında kalmasına izin verin.
  2. Kayırmacılık yapmayın. Kayırmacılık yapmak ön yargılı kararlar vermenize neden olabilir ve liderlik yeteneklerinize zarar verir. Çalışanlarınıza eşit davranın.
  3. Sezar’ın hakkını Sezar’a verin. Çalışanlarınızın fikirlerini kendininizinmiş gibi sunmayın veya onların başarılarını gölgelemeyin. Bu durum yalnızca kırgınlık uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda sizi güvenilmez biri haline getirir.
  4. Çok yakından yönetmeyin. Çalışanlarınızın işlerini izlemek iyidir, ama sürekli herkesin ne iş yaptığını kontrol etmeyin, kuralları net olarak belirleyin ve bunları izleyin.
  5. Çalışanlarınız ile ilgili konuları iş arkadaşları ile asla görüşmeyin. Bu tarz yapılan dedikodular her zaman ilgili kişiye geri döner ve sizi amatör gösterir.
  6. Çalışanlarınızın işine karışmayın. Eğer çalışanlarınız işi yerine getiriyorsa, nasıl yapıldığı konusunda strese girmeyin. Sizin tercih ettiğiniz şekilde yapılmasa da, çalışanlarınızın işi kendi bildikleri gibi yapmasına izin verin.
  7. Gerçekleştirilmesi olanaksız tarihler belirlemeyin.
  8. Sözlerinizi tutun. Felaket halleri dışında çalışanlarına verdiğiniz sözleri her zaman tutmalısınız, özellikle maaşlar ve haklar konusunda.
  9. İş yerinde iş yapılır. Çalışanlarınıza kişisel işlerinizi de yaptırmayın. Kendi işinizi kendiniz görün ya da bir yardımcı tutun.
  10. Sıkı çalışmayı ödüllendirin. Çalışanlarınızın yaptıkları iş için takdir edildiklerini hissettiklerinden emin olun. Çalışanlar, yaptıkları işin farkına varıldığını ve takdir edildiklerini bilirlerse, daha da fazla çaba göstermek için istekli olacaklardır.

Son olarak da sürekli motivasyonu destekleyin. Bazen çalışanların moral ve motivasyona ihtiyacı vardır. Projeleri devam ettirmek için onları cesaretlendirin.
Sevgi ve saygılarımla.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin