Yazının Kategorisi

Dünya'nın Popüler E-learning Sitesi Coursera ’da Türkçe Dersler Başladı!

Bir süre önce elearning alanında (kendi kendine bilgisayar üzerinden öğrenme, kısaca, e öğrenme) olağanüstü bir yenilik olan MOOC fırtınasından söz etmiştim. MOOC özetle kitlelere açık olan ücretsiz e eğitimler anlamına geliyor. Bu konuda da Coursera başı çekiyor demiştim. Özetle Dünyanın önde gelen üniversitelerin hocalarından olağanüstü değerli eğitimleri ücretsiz alabiliyorsunuz. Üstelik bunlar 1-2 saatte tamamlayabileceğiniz bizim ürettiğimiz gibi hap e eğitimler değil, haftalarca hatta aylarca süren kurslardan yararlanabiliyorsunuz. Nasıl oluyor demeyin, oluyor işte :). Tadını çıkarın. 
Şimdi de bu konuda çok önemli bir adım atıldı. Coursera ve Koç Üniversitesi artık derslerin Türkçe çevirilerini yapmaya başladı! Türkçe alt yazı seçeneği olan derslerden birisi yayında, diğer ikisi de çok yakında başlıyor.

  • Hollywood’un Dili: Hikaye Anlatımı, Ses ve Renk – Wesleyan Üniversitesi
  • İnsan Bilgisayar Etkileşimi – Stanford Üniversitesi – Yayında!
  • Oyunlaştırma – Pennsylvania Üniversitesi

Derslere kaydolduktan sonra videoların sağ altında çıkan alt yazı düğmesini tıklayın ve Türkçe ‘yi seçin. Tüm videoları Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz.
Ben ilk dersime bu akşam başladım ve sizinle de paylaşmak istedim. İnsan bilgisayar etkileşimi sandığımdan çok daha kapsamlı ve etkileyici bir eğitimmiş. Özellikle web tasarımı ile uğraşan kişilere, hatta web tasarımı yapanların yanı sıra özellikle yaptıranlara öneriyorum. Web projeleriyle ilgili hem tasarım hem de proje yönetimi açısından kesinlikle bakış açınız çok değişecek.
Teşekkürler Coursera ve Koç Üniversitesi.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin