Yazının Kategorisi

Online Sınavlarda Kopya Çekmeyi Önleyen Teknolojimiz Hazır!

Infinity Teknoloji olarak Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan ofisimizde yaptığımız araştırma ve geliştirmeler doğrultusunda “InfinityEye” ismini verdiğimiz teknolojimizin ilk aşama geliştirmesini tamamladık ve testleri başarıyla geçtik.

“InfinityEye” sayesinde artık bilgisayar başında gerçekleştirilen online e-eğitim programları sırasında kullanıcının yüz hareketlerini analiz etmek ve anlatılanları anlayıp anlamadığını doğrulamak mümkün hale geliyor.

Tüm alt yapının Computer Expression Recognition Toolbox (CERT) ismi verilen bir sistem üzerinden gerçekleştirildiği çözüm bizce bir devrim niteliğinde.
Kullanıcı eğitimleri izlerken veya sınav olurken kaşını mı çattı, sürekli aynı noktaya mı bakıyor, aynı mimikleri üst üste mi tekrarlıyor gibi aksiyonları sürekli izleyen sistem kullanıcının dikkatini konuya ne kadar verdiğini, hatta anlatılanlardan hoşnut olup olmadığını değerlendiriyor. Dijital eğitim çözümlerinin giderek yaygınlaştığı günümüzde eğitimlerin verimini artırma adına bizce ihtiyaç duyulan çözümümüz yıl sonunda ticari hale gelmiş olacak ve kullanıma sunulacak.

100’den fazla kişi üzerinde yaptığımız denemeler, uzmanların da görüşleriyle karşılaştırıldı ve %85 oranında paralellik gösterdiği kanıtlandı.

Bu durum sistemin sonuç alabilmesi için oldukça yeterli olduğunu gösteriyor.
InfinityEye” ile uzaktan eğitimin en önemli sorunlarından birini çözüyoruz. Infinity Teknoloji olarak gururla yine bir ilki gerçekleştirmiş olmanın heyecanı içerisindeyiz.
2014 yılı başında sistemin online sınav versiyonunu kullanacak olan müşterimizle lansmanımız yapılacak. İlgilenen diğer müşterilerimizle görüşmelere memnuniyetle hazırız.
Türkiye’nin en yenilikçi dijital eğitim şirketini yönetiyor olmanın gururuyla bu gelişmeyi ilk olarak blogumdan duyurmak istedim.
Sevgi ve saygılarımla.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin