Yazının Kategorisi

Neden E-Learning Kullanmalısınız?

E-Learning ile ilgili temel bilgileri ve avantajları çok kısa ve temel bir şekilde derleyip toparlayalım istedik. Hemen söze girersek; E-Learning (uzaktan eğitim), almak istediğiniz eğitimi bulunduğunuz her noktaya ulaştıran bir sistemdir diyebiliriz. İnternet bağlantısı olan her yerde istediğiniz her an eğitim kanallarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu sistem ile evinizde, iş yerinizde veya günün yorgunluğunu atmak üzere uğradığınız bir kafede eğitiminize devam edebilirsiniz. E-Learning; yol masrafından, trafikle boğuşmaktan veya diğer birçok çevresel faktörlerden kaynaklanan problemlerden uzak, güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim alabilmenizi mümkün kılar.
Günlük planlarınızı ve işlerinizi alacağınız eğitime uydurmak yerine eğitiminizin kişisel planlarınıza ayak uydurduğu benzersiz bir fırsattır.
Günümüzde artık giderek artan içerik siteleri ile her çeşit branşta E-Learning materyaline kolayca ve rahatlıkla erişilmektedir. Üniversitelerden Milli Eğitim Bakanlığına, bu alanda uzmanlaşmış özel kuruluşlardan dershanelere birçok kurum E-Learning materyalleri hazırlamakta ve toplumun hizmetine sunmaktadır. Hatta ücretsiz içerik suna bir çok sosyal sorumluluk projeleri de yayınlanmaktadır.
Bilgiye erişim bu sayede giderek kolaylaşmakta, artık bilgiyi yaşama geçirme becerisinin önemli ön plana çıkmaktadır.
E-Learning sayesinde yalnızca bir merkezde bulunan değil, farklı mekanlarda bulunan materyallere de ulaşabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki; Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde üretilen ders kitaplarını, özel programları bir tıkla evinize getirebilirsiniz. Bu materyaller teknolojik gelişmelerin de etkisiyle her geçen gün daha donanımlı hale gelmektedir. Bu gelişmeler, eğitimi çekici kılan görsel ve işitsel tasarımlar ile desteklenerek kişilerin üst düzey eğitim alabilmesi sağlanabilmektedir. Sürekli ilerleyen bilimsel çalışmalara ayak uydurması ile baskı ve dağıtım gibi süreçleri içermemesi sayesinde kişilerin en doğru bilgiyi en kısa zamanda alabilmesini sağlar.
Yeni nesil bir eğitim sistemi olan E-Learning, yaşadığınız yerde bulunmayan derslere erişiminizi sağladığı için ideal bir eğitim biçimidir. Üstelik maliyeti de cebinizi yakmayan bu eğitim biçimi maddi açıdan bakıldığında da çekici hale gelmektedir. Kalabalık bir sınıfta alınan eğitim süresince yaşanan sıkıntılar arasında olan öğrencilerin öğrenme hızı farklılıkları ve odaklanmak için gerekli ortamın yaratılması konusunda da avantajlı konumdadır. Bu dezavantajları ortadan kaldırırken diğer yandan da dünyanın her yerinden insanlarla bilgi paylaşımını mümkün kılar.
Fiziksel koşullar ve zaman kaybı gibi olumsuzlukları ortadan kaldıran, bu avantajlara bir de teknolojinin avantajlarını ekleyen E-Learning her yerden, her yaştan insana hitap etmektedir. Odak noktasının eğitim alan kişi olması da kişisel ihtiyaçlara direkt cevap vererek bireylerin tam da istedikleri eğitime istedikleri zaman ve istedikleri yerde ulaşmalarını sağlar.
Bu yararları ile lütfen E-Learning’i yaşamınızın bir parçası yapmanız dileğiyle.
Sevgi ve saygılarımla.
Daha ayrıntılı bilgi için: https://infinityteknoloji.com/projedetayi/infinity-cloudlms/

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin