Yazının Kategorisi

E-Öğrenmenin Tüm İpuçları E-Learning AllStars’da Konuşuldu

logoE-Öğrenme iyi uygulandığında kurumları öğrenen organizasyon olabilme yönünde çok olumlu etkiliyor. Bu konuya odaklandığımız ve bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz “E-Learning AllStars II” etkinliğimiz 93 kişilik bir katılımla 27 Mayıs’ta gerçekleştirildi. “E-Learning AllStars Zirvedekiler Buluşuyor’’ başlıklı etkinlikte tüm yenilikler ve bu çözümleri kullanan farklı sektörlerden birçok isim bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini aktarma fırsatı buldu.

İzlenimler için Vimeo‘ya bakabilirsiniz.

Düzenlediğimiz etkinlikte; SPLGenel Müdürü Serkan Karabacak, Segem IT Müdürü Murat Fevzi Tanırlı, Tofaş Bayi İK Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Oğuzhan Başar, Ziraat Hayat ve Emeklilik İK Eğitim Uzmanı Barış Fesliyen, FritoLay Satış Yetkinlik ve Saha Kontrol Müdürü, Elif Çıtak, Philip Morris Türkiye Eğitim ve Geliştirme Uzmanı Ersin Denizseven, UFO Marka İletişim Müdürü Ayşe Kızılkaya, LCWaikiki Eğitim ve Geliştirme Uzmanı Mustafa Delen, TAV Holding İnsan Kaynakları Uzmanı Sinan Kaya ve CEO’muz İlkay Öztürk tarafından başarılı uygulamalar hakkında bilgiler paylaşıldı.
Paylaşılan başarılı uygulamalar;

  • Ziraat Hayat ve Emeklilik İK Eğitim Uzmanı Barış Fesliyen, eBEAS lisanslama eğitimlerinde e-öğrenmeye geçerek 2.500 banka personelinde %95 başarıya nasıl ulaşabildiklerini, hiç kimsenin anlamadığı bu sırrı esprili bir dille aktardı. Videosunu izleyebilirsiniz.
  • SPL Genel Müdürü Serkan Karabacak, 30’a yakın e-eğitim, 5.000’e yakın slayt ile tüm sermaye piyasasını lisanslayan SPL eğitim portali olarak ülke tarihinin en büyük dijital eğitim projesinin vizyonunu paylaştı. Projenin aynı zamanda uluslararası nitelikte diğer ülkelere de ihraç edilecek olmasının önemi vurgulandı.
  • Murat Fevzi Tanırlı, Sigortacılık sektörünü eğiten 60 bine yakın kullanıcısı ve her ay eklenen yeni e-eğitimlerle sektörde standart haline gelen Segem Akademi’nin başarısını paylaştı. Infinity CloudLMS‘e geçerek geçtiğimiz yıl içerisinde 95 bin kişilik e-eğitim tamamlanma oranıyla rekor istatistikleri ve rakamları paylaştı.
  • Tofaş Bayi İK Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Oğuzhan Başar, günlük bin kişiden fazla ziyaretçisiyle otomotiv sektöründe Tofaş bayileri için bir eğitim ve gelişim portali olmanın ötesinde sosyalliğiyle öne çıkan Tofaş Akademinin sırlarını paylaştı. Özellikle yetkinlik, sertifikasyon ve sınıf eğitimlerinin de planlanabildiği Tofaş Akademi’nin, kurum içerisinde nasıl kültürleştirildiği aktarıldı.
  • FritoLay Satış Yetkinlik ve Saha Kontrol Müdürü Elif Çıtak, 4.000’e yakın çalışana sundukları e-öğrenme içeriklerini hem mobil hem de web platformlarında yayınlayarak yakaladıkları başarıyı paylaştı.
  • Philip Morris Türkiye Eğitim ve Geliştirme Uzmanı Ersin Denizseven, Philip Morris Türkiye’de e-öğrenmeye ilk başlayan kurumlardan birisi, oluşturduğu farklı türde içerikleri ve uluslararası e-learning platformu 360’u paylaştı.
  • LCWaikiki Eğitim ve Geliştirme Uzmanı Mustafa Delen, mağazacılık eğitimlerinde 10 farklı dilde hazırlanan e-öğrenme ve CloudLMS çözümleriyle uluslararası arenada yakaladıkları başarının ayrıntılarını aktardı.
  • TAV Holding İnsan Kaynakları Uzmanı Sinan Kaya, Tav Holding’in tüm şirketlerine açılan öneri yönetim platformu IdeaPort’ta üyelerin önerileriyle sağlanan kazanç ve deneyimlerini paylaştı. Bir yılda 14 bin kullanıcıyla 600’den fazla uygulamaya geçen sosyal öneri sistemi TavIdeaPort’un başarısının sırlarını aktardı. TavIdeaPort’un videosunu Vimeo’da izleyebilirsiniz. Youtube için tıklayın.
  • UFO Marka İletişim Müdürü Ayşe Kızılkaya, hikaye tabanlı e-öğrenme çözümleriyle bayilerine verdikleri ürün eğitimleri sayesinde satışta sağladıkları başarıları aktardı.

Evet, zirvedekiler, tüm deneyimlerini bizlerle paylaştılar. Başarılı portaller oluşturmak ve öğrenen organizasyon olmak bir hayal mi? Sorusuna ise tüm katılımcıların yanıtı ortak oldu: Hayal değil, bu bir gereklilik ve amaç olmalı, başarılı olmak ciddi bir çaba ve titiz bir çalışma gerektiriyor.

Herkese çok teşekkürler, tekar görüşmek üzere.
1 (7)

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin