Yazının Kategorisi

Zarar Verici Hırs ve Rekabeti Durdurmak İçin 8 Etkili Adım

Düşünmeden hırsla tüketerek çevreye hiç bir saygı duymadan bilinçsizce yaşıyoruz. İnsanları ve bütün kaynakları tüketiyoruz. Benim teorime göre giderek kaynaklar tükenecek. Yaşadığımız gezegen buna artık bir gün dur diyecek ve hafifçe silkelenecek. Sonra da milyarlarca insan yaşamını yitirecek. Sizce böyle mi olmalı? Gelin önce kişisel olarak değişmeyi deneyelim; nasıl mı?

  1. “Madem herkes rekabet ediyor, ben de ederim” yerine “Hepimiz toplum yararına çalışıyoruz” bakışını benimseyin ve benimsetmeye çalışın.
  2. Hedeflerinizi hırslarınıza yenilmeden oluşturun ve listeniz üzerinde düşünün.
  3. Hırsı hayatınızdan uzaklaştırın. Hırs, sizi ele geçirir ve benliğinizi değiştirir.
  4. Başkalarının hayatına gıpta etmek yerine kendi hayatınızdaki güzelliklerin farkına varın.
  5. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi derin dostluklara dönüştürmek için rekabeti uzaklaştırın. Gerekirse, yanlış olduğuna inandığınız davranışları konusunda çevrenizdeki kişileri gerekçeleriyle birlikte uyarın.
  6. İletişimde bulunduğunuz kişilere ve onların yaşam haklarına karşı saygılı olun. Hatta bu tutumu yaşam tarzınızın önemli bir parçası haline getirin.
  7. Mükemmel olmak, en iyi eşyalara, en güzel eve sahip olmak değildir. Tüm bunlara sahip olmak için ödeyemeyeceğiniz maddi veya manevi bedellerin altında ezilmek hiç değildir, peki nedir? Hızlı eğitimdeki “Mükemmellik E-Eğitimi” ni izleyin.
  8. Size dayatılmaya çalışılan mükemmellik tanımının yerine, kendi mükemmellik tanımınızı oluşturun.

Unutmayın, ancak el ele vererek dünyayı koruyabilir, ayakları yere basan, ne istediğini bilen çocuklar yetiştirebilir ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakabiliriz.
Ya siz? Tüm bunları başarabilir misiniz?
Sevgi ve saygılarımla.

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin