Yazının Kategorisi

Başarılı İnsanların 8 Ortak Özelliği

Herkese merhaba tekrar, kısa bir süre aradan sonra tekrar yazabilme heyecanı içindeyim, ama bu sefer çok kısa yazacağım. Dün akşam uzunca bir TEDTalks videosu izledikten sonra baktım tüm ayrıntı yalnızca 10 sn. içerisinde geçiyor. Ben de bu unsurları alıp bir zihin haritası üzerinde toplamaya karar verdim ve aşağıdaki diyagram ortaya çıktı.
Mavi alan içerisinde yer alan unsurlar başarı için yüzlerce kişi üzerinde yapılan araştırma sonucunda çıkan ortak özellikleri sunuyor. Bunlar başarının temel yapı taşları ve olmazsa olmazlar.
Sol tarafta olanlar da ihtiyaç duyulan mesleki alana veya onuya göre temel yapı taşlarının üzerine ekleyeceğiniz diğer becerileri içeriyor. Doğal olarak o becerilerin sonu yok, biz şimdi bu meslekler ve alanlar için gerekli beceri kütüphanesini www.hizliegitim.com üzerinden üyelerimize özel olarak sunmaya hazırlanıyoruz. Bu becerileri bilmek yetmiyor biliyorsunuz, geliştirmek ve hatta sürekli de yenilemek gerekiyor.
Anlayacağınız başarı için rahat yok :), bu diyagramı lütfen kendi yaşam planınıza uyarlayın. Yeni yılda eğer eksik varsa temel ve diğer gereken genel becerilerinizi geliştirmeniz için gerekli hedeflerinizi ve bunlara yönelik faaliyetlerinizi belirleyin. Ama bu hedefler 3’ü 5’i pek geçmesin, aksi halde seneye tutturulamayan hedeflerle bu iş bir şeye yaramıyor diye aynı yerde sayıyor olacaksınız. Hedeflerle ilgili başka bir yazımı okuyun.
Herkese hedeflerini tutturabildiği sevdikleriyle keyifli zamanlar geçirebileceği güzel bir yıl diliyorum, sevgilerimle.
Etkili İnsan

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin