Yazının Kategorisi

E-Öğrenmede Etkili Sonuçlar İçin 15 Mikro Öğrenme Tekniği

Bugün hepimizin dikkat süresi oldukça azalmışken kurumlar olarak çalışanlarımızın verimli eğitim süreçlerinden yararlanmaları da oldukça zorlaştı. Hepimiz odaklanma sorunu yaşamadan bilginin özüne en hızlı şekilde ulaşmak istiyoruz. Son dönemde “sindirimi kolay”, kısa ve hedefe odaklı mikro öğrenme işte bu yüzden ön plana çıktı. İsminden de kolayca anlaşıldığı gibi mikro öğrenme; 7 dakikayı geçmeyen kısa ve odaklı içeriklerinden oluşur. Çoklu cihaz desteği, zengin medya içeriği ve eylem odağı mikro öğrenmenin başlıca özelliklerindendir.

Aşağıda, kolayca kullanabileceğiniz farklı mikro öğrenme tekniklerini yine bir mikro öğrenme formatı olan “Infografik” ile hazırladım.

Umarım hazırladığım “sindirimi kolay” infografik size mikro öğrenme formatları ile ilgili bir fikir vermiştir. Buradaki stratejileri kurumsal eğitimlerinizde kullanmaya başladığınızda çalışanlarınızın öğrenme süreçlerinde olumlu değişimler gözlemleyebileceksiniz.

Mikro öğrenme; yani “Parçalara ayrılmış bilgiler” ve “Hap şeklinde” sunulan içeriklerle çok daha etkili deneyimler yaşamanız ve yaşatmanız dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımla…

Yazıyı sevdiniz mi? hemen paylaşın!

Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-Posta
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook

Yorumunuzu bırakın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin